Tenisové talenty učil Tabara

kemp

30 Srp Tenisové talenty učil Tabara

Deset let se sjíždějí mladí tenisté z celé Moravy o prázdninách do Starého Města. Letos však na ně v moderním areálu Sportpark Rybníček čekalo velké překvapení. Na antukovém dvorci proti nim stál bývalý hráč světové padesátky Michal Tabara, který přijal pozvání k vedení kempu. Ten se mohl konat i díky podpoře Zlínského kraje.

„S Honzou Svobodou (šéftrenér Tenisové akademie Slovácko – pozn. autora) jsme vyrůstali ve vrcholovém středisku v Prostějově, když mě oslovil s nabídkou spolupráce a já viděl, jaké zázemí mě ve Starém Městě čeká, nebylo těžké na spolupráci kývnout,“ usmíval se pod slunečníky u tenisového kurtu Tabara, který má na kontě i titul z okruhu ATP. V lednu 2001 triumfoval v indickém Chennai.

Spolu s dalšími trenéry pumpoval mnohonásobný mistr republiky do tenisových talentů své zkušenosti po celý týden denně tři hodiny přímo na kurtu. K tomu absolvovala dvacítka hráčů a hráček i kondiční dávky a potřebnou rehabilitaci, včetně práce s fyzioterapeutem.

„Kvalita i komplexnost služeb, které Tenisová akademie Slovácko poskytuje, je na skvělé úrovni. Dnes se málo vidí, aby v klubech takto přistupovali k tréninku svěřenců a skutečně je vychovávali, proto by mně dávala smysl i systematičtější spolupráce s tímto klubem,“ naznačuje bývalý daviscupový reprezentant a rodák z Uherského Hradiště, že týden, po který se věnoval slováckým tenisovým talentům, nemusí být jen nárazovou akcí. Dlouhodobé koncepční práci slováckého klubu, která letos dovedla družstvo dorostu k historickému postupu na zářijové finále mistrovství ČR družstev, by spolupráce určitě slušela.

Autor: Aleš Mazurek. Text vyšel v týdeníku Dobrý den s Kurýrem v srpnu 2018.

loga