Josef Zapletal přivezl z MČR stříbro

Hráč klubu Tenis Slovácko Josef „Pepíno“ Zapletal se už potřetí probojoval na mistrovství České republikydorostu (Pardubická juniorka). A dařilo se mu skvěle. 

Ve dvouhře se po dvou vítězných zápasech probojoval do osmifinále, kde nestačil na Daniela Siniakova (TK Sparta Praha) a podlehl mu ve dvou setech. Ve čtyřhře se však společně se svým parťákem Janem Hrazdilem (TK Agrofert Prostějov), který se tenisově připravuje ve Zlíně, probojovali do finále. V průběhu turnaje dokázala tato sehraná dvojice, která nedávno zvítězila na „áčku“ ve Zlíně, v semifinále vyřadit i první nasazený pár Jurajda/Donald, a to po velkém boji v supertiebreaku.

Obrovskou gratulaci Pepovi poslal prezident klubu Tenis Slovácko David Mišťúrik. „Druhé místo na Pardubické juniorce je velký úspěch. Jedná se o nejlepší individuální výkonnašeho klubu letošního roku,“ radoval se prezident. A připomíněl další úspěchy tenisového klubu, který sídlí ve Sportparku Rybníček: „Mezi týmovými úspěchy můžeme vzpomenout postup dorostu na MČR družstev, které se uskuteční v září v Praze, a postup babytenistů dokrajského finále. Všechny tyto vynikající výsledky svědčí o výborné práci trenérů a kvalitě zázemí, které mohou hráči Tenis Slovácko využívat,“ radoval se prezident klubu.

„I já se přidávám s velkou gratulací. A snad můžu prozradit, že Pepu čeká další výzva 

nejen na poli sportovním, ale i studijním, protože jeho ambicí je získání stipendia na univerzitě v USA,“ dodává šéftrenér Tenisové akademie Slovácko Jan Svoboda.

Závěrečného turnaje, ve kterém se bojuje o titul mistra České republiky, se Josef Zapletal zúčastnil i v letech 2019 a 2020. V minulosti na juniorce získali titul budoucí špičkoví hráči a hráčky světového formátu (Ivan Lendl, Petr Korda, Martina Navrátilová, Jana Novotná). V roce 1997 získal titul Michal Tabara, který se momentálně podílí v tréninkové skupině Tenisové akademie Slovácko společně s Pavlem Štěpánkem o Pepovu tenisovou přípravu.

výsledky ZDE